Bílina (Teplice)
Starší obytný dům byl na sklonku 19. století adaptován na synagogu. Ta sloužila svému účelu až do nacistické okupace. Potom sloužila opět obytným účelům a prošla necitlivou rekonstrukcí.
The older residential building was adapted into a synagogue at the end of the 19th century. It served its purpose until the Nazi occupation. It later served residential purposes and underwent insensitive reconstruction.
Dešenice
Synagoga z druhé poloviny 19. století byla používána k bohoslužebným účelům do sklonku první republiky. Po druhé světové válce byla přestavěna na obytný dům.
This synagogue from the latter half of the 19th century was used for religious purposes until the end of the First Republic. After World War II, it was rebuilt into a residential building.
Dlažov (Klatovy)
Zdejší synagoga byla vybudována v poslední čtvrtině 19. století, ale již ve 20. letech století následujícího přestala být používána. Nyní je přestavěná budova obecním úřadem.
The local synagogue was built in the last quarter of the 19th century, but no longer served its purpose as early as in the 1920s. Now the renovated building is a municipal office.
Dobříš (Příbram)
Tzv. nová synagoga pochází z počátku 20. století a byla používána až do roku 1938. Za okupace sloužila jako sklad, za komunistické totality se proměnila v kulturní dům, ale chátrala. Rekonstruována byla roku 2008.
The so-called new synagogue dates from the start of the 20th century and was used until 1938. During the occupation, it served as a warehouse. Under communist totalitarianism, it was transformed into a cultural house, but it fell into disrepair. Reconstruction took place in 2008.
Drážkov (Příbram)
Někdejší synagoga z poloviny 19. století byla používána k bohoslužebným účelům do roku 1932. V padesátých letech byla budova přestavěna na místní národní výbor.
The former synagogue from the mid-19th century was used for religious purposes until 1932. In the 1950s, it was rebuilt into a local national committee headquarters.
Hlinsko (Chrudim)
Budova byla postavena počátkem 20. století, ale již ve 20. letech přestala sloužit bohoslužebným účelům a byla přeměněna na městské muzeum.
The building was built at the start of the 20th century, but in the 1920s, it ceased to serve religious purposes and was transformed into a city museum.
Hostouň (Kladno)
Synagoga pocházela z počátku 19. století a byla využívána do 20. let 20. století. Potom sloužila k hospodářským účelům a byla postupně ubourávána či přestavovávána.
This early-19th century synagogue was used until the 1920s. It was then used for economic purposes and was gradually demolished in part or rebuilt.
Chlumec na Cidlinou (Hradec Králové)
Stavba z přelomu 19. a 20. století byla používána do nacistické okupace. Po druhé světové válce byla přestavěna na hasičskou zbrojnici.
The building from the turn of the 20th century was used until the Nazi occupation. After World War II, it was rebuilt into a fire station.
Ivančice (Brno – venkov)
Empírová stavba architekta Lorenze Wagnera byla používána do druhé světové válka. V době obou totalit sloužila jako skladiště. Nyní ji čeká rekonstrukce pro budoucí kulturní využití.
This Empire building by architect Lorenz Wagner was used until World War II. It served as a warehouse during both totalitarian regimes. It is now slated for reconstruction for future cultural use.
Janovice nad Úhlavou (Klatovy)
Synagoga vznikla již počátkem 18. století a sloužila bohoslužebným účelům do 30. let 20. století. Počátkem komunistické totality byla barokní stavba radikálně přestavěna a znehodnocena. Slouží jako hasičská zbrojnice.
The synagogue was established at the start of the 18th century and served religious purposes until the 1930s. At the onset of communist totalitarianism, the Baroque building was radically rebuilt and devalued. It now serves as a fire station.
Klatovy
Klatovská synagoga z konce 19. století sloužila bohoslužebným účelům až do nacistické okupace. Za komunistické totality byla přestavěna a nyní budova slouží obchodním a sportovním účelům.
The late-19th century Klatovy synagogue served religious purposes until the Nazi occupation. It was rebuilt under communist totalitarianism and now the building serves commercial and sports purposes.
Koryčany (Kroměříž)
Budova synagogy z 18. století byla používána do první republiky. V 30. letech 20. století byla přestavěna na tělocvičnu, později na obchod.
The synagogue from the 18th century served its purpose until the fire of 1901. In the 1930s it was rebuilt into a gymnasium, and later into a shop.
Kořen (Tachov)
Stavba z počátku 19. století přestala sloužit svému účelu po necelých sto letech. Byla přestavěna na dům a nyní je posledním stavením v obci.
The early-19th century building ceased to serve its purpose after less than a hundred years. It was rebuilt into a house and is now the last building in the village.
Křinec (Nymburk)
V polovině 19. století byla postavena nová budova synagogy v Křinci, která byla používána až do sklonku století. Později byla přestavěna na obecní muzeum, po druhé světové válce na bytový dům.
A new synagogue in Křec was built in the mid-1900s, which was used until the end of the century. It was later rebuilt into a municipal museum, and into an apartment building after World War II.