Radenín (Tábor)
Budova z počátku 18. století byla vícekrát přestavována a sloužila svému účelu až do 30. let 20. století. Potom byla prodána a přestavěna na obytný dům.
This early-18th century building was rebuilt several times and served its purpose until the 1930s. It was then sold and converted into a residential building.
Roudnice nad Labem (Litoměřice)
Novorománská budova synagogy pochází z poloviny 19. století. Byla využívána až do druhé světové války. Potom byla různě přestavována a využívána jako skladiště, internát a nyní jako restaurace.
The Neo-Romanesque synagogue dates from the mid-19th century. It served its purpose until World War II. Then it was rebuilt and used as a warehouse, dormitory and now as a restaurant.
Říčany (Praha – východ)
Budova synagogy byla používána od 80. let 19. století až do druhé světové války. Potom byla přestavěna na hasičskou zbrojnici a byty. Nyní je zde i obchod.
The synagogue was used from the 1880s until World War II. It was then rebuilt into a firehouse and apartments. Now there is also a shop under construction.
Sedlčany (Příbram)
Přestavěná budova sloužila jako synagoga do roku 1938. Po druhé světové válce byla přebudována na malou továrničku a tomuto účelu slouží dodnes.
The renovated building served as a synagogue until 1938. After World War II, it was rebuilt into a small factory and serves this purpose to this day.
Soběslav
The 19th century synagogue can be found amid the urban development near the city center. It was used up until the Nazi occupation and converted into a residential building after the war.
Stádlec (Tábor)
Budova synagogy pochází z 30. let 18. století. V devatenáctém století byla rozšiřována a přestavována, bohoslužebným účelům sloužila do 30. let 20. století. V padesátých letech byla přestavěna na kino, nyní je patrně soukromým majetkem a chátrá.
The synagogue here dates back to the 1730s. Expanded and rebuilt in the 19th century, it later served religious purposes until the 1930s. In the 1950s, it was rebuilt into a cinema; now it is apparently privately owned and is falling into ruin.
Strančice (Praha – východ)
Venkovská synagoga z 18. století byla používána až do druhé světové války. Za komunistické totality byla využívána jako skladiště, nyní prochází rekonstrukcí a je příležitostně využívána ke kulturním účelům.
The rural synagogue from the 18th century served its purpose until World War II. Under communist totalitarianism, it was used as warehouse, but is now undergoing reconstruction and is occasionally used for cultural purposes.
Stráž nad Nežárkou (Jindřichův Hradec)
Stavba z počátku 19. století byla k bohoslužebným účelům používána do nacistické okupace. Po válce byla přestavěna a od té doby slouží jako místní obchod.
The structure from the early-19th century served religious purposes until the Nazi occupation. It was rebuilt after the war and has since served as a local store.
Stříbro (Tachov)
Zdejší synagoga byla postavena roku 1879. Rozsáhlá stavba byla používána až do nacistické okupace, kdy byla vyrabována. V 60. letech byla přestavěna a architektonicky znehodnocena. Dnes slouží jako dům dětí.
The local synagogue was built in 1879. The extensive building was used until the Nazi occupation, when it was looted. In the 1960s, it was rebuilt and architecturally degraded. Today it serves as a children’s home.
Třeboň (Jindřichův Hradec)
Historická budova synagogy, přestavěná ze staršího domu ve druhé polovině 19. století, bylo požívána až do nacistické okupace. Později byla adaptována pro obytné účely, a tak je tomu dodnes.
The historical building of the synagogue, rebuilt out of an older structure in the latter half of the 19th century, was used until the Nazi occupation. It was later rebuilt for residential purposes and still serves as such.
Tučapy (Tábor)
Stavba z druhé poloviny 19. století sloužila bohoslužebným účelům do 30. let 20. století, kdy byla prodána Sokolu a radikálně přestavěna.
The building from the latter half of the 19th century served religious purposes until the 1930s, when it was sold to the Sokol sports association and radically redesigned.
Uhříněves (Praha 22)
Klasicistní stavba z poloviny 19. století sloužila jako synagoga až do nacistické okupace. Po válce byla přestavěna na skladiště, později na obchod a k tomuto účelu je používána dodnes.
The Neoclassical building from the mid-19th century served as a synagogue until the Nazi occupation. After the war, it was rebuilt into a warehouse, later into a store, and it is used for this purpose to this day.
Velhartice (Klatovy)
Stavba postavená v klasicistním slohu v polovině 19. století byla používána k bohoslužebným účelům do roku 1938. Za komunistické totality byla přestavěna na hasičskou zbrojnici a tomuto účelu slouží dodnes.
This synagogue, built in the Classicist style in the mid-19th century, served religious purposes until 1938. It was rebuilt into a fire station under the communist totalitarian regime and it serves this purpose to this day.
Volyně (Strakonice)
Hodnotná empírová stavba z let 1838-40 sloužila bohoslužebným účelům do druhé světové války. V padesátých letech byla přestavěna na kino, nyní je využívá na jako diskotéka a umělecká škola.
This valuable Empire building from 1838-40 served religious purposes until World War II. In the 1950s, it was rebuilt into a cinema; now it is a disco and art school.
Všeradice (Beroun)
Budova někdejší synagogy byla postavena v klasicistním slohu roku 1829. Na sklonku první republiky byla prodána Církvi československé husitské a adaptována na modlitebnu.
The building of the former synagogue was built in the Classicist style in 1829. At the end of the First Republic, it was sold to the Czechoslovak Hussite Church and converted into a prayer room.
Žamberk (Ústí nad Orlicí)
Stavba z počátku 19. století byla používána do nacistické okupace. Za protektorátu se stala skladištěm. Po válce, roku 1947 byla přestavěna a nyní slouží Církvi československé husitské.
The early-19th century synagogue served its purpose until the Nazi occupation. During the Protectorate, it became a warehouse. After the war, in 1947, it was rebuilt and now serves the Czechoslovak Hussite Church.
Žlutice (Karlovy Vary)
Synagoga z poslední čtvrtiny 19. století byla vyrabována za tzv. křišťálové noci. Dům byl později přestavěn na úřad, a nakonec na bytový dům.
A synagogue from the last quarter of the 19th century was looted during the so-called Night of Broken Glass. The building was later rebuilt into a municipal office and eventually into an apartment building.